Mimarhane

/Mimarhane
Mimarhane2018-05-30T15:31:08+03:00

Project Description

Mimarhane Nedir?

Mimarhane, Mimar Sinan Birliği ile Mimari Araştırmalar Enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen ve İç İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen dört yıllık bir kariyer planlama eğitim programıdır.

Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ile Şehir Bölge Planlama öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

İlk olarak 17 Şubat 2018 tarihinde, İstanbul odaklı, mimarlık fakültelerinin farklı branşlarındaki 1. sınıf öğrencileri ile eğitim kurgulanmıştır.

Her yaz ve kış eğitim dönemi boyunca 10’ar haftalık eğitim programından oluşmaktadır.

Mimarhane, öğrencilerin üniversite eğitim programları da göz önünde bulundurularak her hafta cumartesi günleri 4 saatlik bir eğitim programı sunmaktadır.

Program kapsamında; mimarlık ve mimarlığın etkileşim içinde olduğu çeşitli disiplinler hem felsefik hem de uygulamaya yönelik olarak ele alınarak öğrencilerde mesleki farkındalık oluşması sağlanacaktır.

Mesleki tecrübe paylaşımları, çeşitli atölye çalışmaları, teknik geziler ile teknolojik ve mesleki oryantasyon eğitimleri ile öğrencilerin hayatına daha bilinçli geçiş yapmaları hedeflenmiştir.

Eğitim programı boyunca mimarinin; psikoloji, sosyoloji, siyaset, müzik, edebiyat ve sanatın çeşitli dalları ile ilişkisi hem seminerlerle hem de çeşitli atölye çalışmaları ile ele alınarak öğrencilerde hayatın her alanına dokunan tasarımcı fikrinin oluşması amaçlanmıştır.

Tasarlamak, imar ve inşa etmek için; geçmişi doğru okuyorum, görüyorum, duyuyorum, yaşıyorum, anlıyorum, hissediyorum, empati yapıyorum ve yeni bir şeyler söylüyorum diyebilen tasarımcıların yetişmesi amacıyla hazırlanmış olan mimarhane, geleceğin tasarımcılarını yetiştirmek için büyük bir gayretle çalışmalarına devam etmektedir.

Mimarhane projemizin sitesini ziyaret ederek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

MİMARHANE WEB SİTESİ
X