UGETAM’a Teknik Gezi düzenlendi

Genç Mimar Sinan İstanbul tarafından, 30 Mart 2017 Perşembe günü bir İBB kuruluşu olan UGETAM AŞ (Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi) tesislerine teknik gezi düzenlendi.

Teknik gezide önce tesis hakkında tanıtıcı sunum yapıldı. Ardından, sırasıyla eğitim ve belgelendirme, test ve kalibrasyon, ürün ve belgelendirme, denetim ve muayene hizmetleri hakkında bilgiler katılımcılara aktarıldı. Özellikle, Test ve Kalibrasyon laboratuvarlarında hizmet verilen ana ürün grupları olan plastik boru testleri, polietilen boru ve ekleme parçaları testleri, doğal gaz regülatörleri performans testleri, çelik malzeme kaynak testleri ve metalik malzemeler çekme, eğme ve enine çekme testleri gibi çeşitli testler katılımcılara çalışma sahasında gösterildi.

Son olarak kurumun farklı bir hizmet alanı olan ve kendi elektriğinin bir bölümünü bu hizmet alanından karşılayan yenilenebilir enerji merkezini dolaşıp bu merkezin güneş enerjisinden faydalanılarak şarj ettiği araç, yetkili bir kişi eşliğinde test edildi.